Tallinna esindus Järvevana tee 5, Tallinn, 10132

Rapla esindus Viljandi mnt. 9, 79511 Rapla

Paekivitooted

Pakume dolomiit- ja paekivi tooteid alates fassaadidest, ja põrandakatetest kuni siseviimistlusdetailideni. 

fassaadide ehitus

Paekivi

Paekivi

Orgita paas on reeglina värvuselt sinakas helekollaste servadega või vahel kollase tooniga risti kihti läbilõikav. Kivi iseloomustab tugev mustrilisus. Mittepiisava külmakindluse tõttu ei ole soovitav kasutada müürikatteplaatidena ja teiste otseseid sademeid vastuvõtva katteplaadina. Kostivere karjääri paekivi on kollakas pruunikas. Kivile on iseloomulik selge kihistumine, paekivi kihte on paksuses alates 5cm. Kostivere paasi kasutatakse harilikult plaatidena, lisaks saab teha loodusliku väljanägemisega murtud servadega fassaadikive. Seli-Koigil asub mõned aastad tagasi uuesti avatud karjäär. Karjäärist leiab sinakat ning Eestis harva esinevat punase marmori tooniga paekivi. Ühe omapärase paekivina tasub mainida valge tooniga rõngaspaasi, kus kivi mustri moodustab rõngakujulised teokarbid, mis reeglina saetud pinnal jätavad tühemikud. Karjäärist kaevandatav kivi on kihiline ilma korrapäraste kihtideta. Seetõttu on korrapäraste mõõtmetega toodete valmistamine raskedatud. Enim kasutamist leiab kivi õhukese plaadina, millel on looduslikud servad – tootevalikus nimega paekäär. 

dolomiit

Orgita dolomiit

Dolomiit

Orgita dolomiit on Eesti kõrgelt hinnatud. Orgita dolomiit on väga ühtlane ja vähese poorsusega kivi. See tagab väga kõrge külmakindluse, mida paekivil on raske saavutada. Hea külmakindluse tõttu leiab Orgita dolomiit üha enam kasutust välistöödel müürikatetel, aedade ehitamisel ja fassaadides. Kaevandatakse reeglina massiivide või plokkidena, vähesel määral paksemate plaatidena.

marmor

Vasalemma paekivi

Marmor

Vasalemma paekivi nimetatakse rahvapäraselt marmoriks. Kivi on kaevandatud üle 700. a. Tuntumad ehitised on Padise klooster ja kirik Harju – Ristil, sisekujunduses leiab Vasalemma marmorit Eesti Vabariigi Presidendi lossis ja jääkeldris ning mujal eksklusiivsust rõhutamist vajavates hoonetes. Vasalemma marmor on kaevandatav massiivide või plokkidena, vähesel määral ka paksemate kihtidena. Kivi on helehallika tooniga, murtud pinnal on näha kerge sädelus. Vasalemma paest valmistatakse tooteid, kus kivi pinnad on reeglina saetud või lihvitud, kuid teatud juhtudel on võimalik eksponeerida ka marmori murtud pinda. Vasalemma marmorit on otstarbekas kasutada kohtades, kus soovitakse eksponeerida eksklusiivsemat välimust.